logo
DAV PUBLIC SCHOOL
West Patel Nagar, New Delhi-110008
Latest News  
 
Triumphant Stars  

Epitomising Excellence (2017-18)

Category

Pre-School

Pre-primary

Good Orator

Aarav Chaudhary

Anmol Masani

Good Listener

Ankita Biswas

Jeevaj Adhikari

Best in Sports

Ansh

Charit Mehra

Best in Dance

Drishti Vyas, Varnika Yadav

Ananya Verma, Anika K.C.

Most Aware

Kanak Dhabhai

Tanish Singh

Most Active

Charvi, Ansh Kumar

Adarsh

Best in Singing

Tanishka

Shonaya Gupta

Most Hygienic

Arnav Pandey, Srishti Grover

Ritisha Verma

Most Punctual

Satvika Mishra

Avinica Bartwal

Most Obedient

Isha

Darsh Cole

Best in Art & Craft

Rishika Mishra

Pihu Jana, Vanishka

All Rounder

Prateek Raj

Bhavika Sharma

Category

I-A

I-B

Good Orator

Md. Fahim Hossain, Prateek

Nayan

Good Listener

Adarsh Singh

Pulkit

Best in Sports

Mayank Pal

Girish

Best in Dance

Nimmi

Mingma

Most Aware

Md. Fahim Hossain

Virat

Most Active

Badal

Tanmay

Best in Singing

Abhi Singh

Jahnvi

Most Hygienic

Tishika Chauhan

Sunny

Most Punctual

Kashvi

Subodh

Most Obedient

Mridul krishan Saini

Raunak

Best in Art & Craft

Daivya Bansal

Sonakshi

All Rounder

Anvesha Moudgil

Prince

Category

II A

II B

IIC

Good Orator

Noumaan Khan

Vipul Gondi

Arpit Kumar

Good Listener

Arnav Singh Bartwal

Daiwik Trigunait

Nikhilesh Kumar

Best in Sports

Karan Singh

R.Karthikeya

Prince Kafle

Best in Dance

G.Iniyashree

Kanishka Rewalia

Kanishka Sen

Most Aware

Abha Chaudhary

Isha Bhargav

Anshul Bhatt

Most Active

Daksh Mehta

Priyansh Bisht

Saksham Dilguri

Best in Singing

Aman Singh Rawat

Lakshit Ujjenwal

Prachi Arora

Most Hygienic

Bhavesh Olla

Rishabh Swasia

Vikash

Most Punctual

Satyam kumar Yadav

Varun Singh

Md. Azaan

Most Obedient

Akshat Gautam

Amit Kumar

Prabhpreet Singh

Best in Art & Craft

Shashank Kumar

Roshini Maurya

Aaditri Kaushik

All Rounder

Gaurav Kumar

Akash Jha

Vipul

CLASS III-VII

III-A

             A1                                                                    A2

Navkiran Kaur

Bhavya Sethi, Ishpreet Singh, SarthakTtripathi, Bhavishya, Chaitanya Thakral, Honey Khanna, Ridhima Sharma, Akshat Nautiyal, Ayesha Razi,

Furlamu Sherpa, Nishant Jaiswal

III-B

Mayank rajpoot, Shubhi Mishra,Sanskriti Jha, Yamini, arnav Gupta, Suhana Rastogi , Shikha Sharma

Namrata Chitoria, Samridh S. Bohra, tanishka Kumari, Alisha, Shahir Khan, Abhay kumar Dubey, Afsha Parveen, Vrinda Dherwal, Mayank Yadav, Tanushree Bej, Arvind Pratihast, Akshat Singh Samant

 

IV-A

 

-

Aditya Tiwari, Sambhav Bailwal

   
   
   
   
   

                                                                     IV-B

Mayank Kumar Singh

Sumukh, Nishu Kumari, Ayush Arun,

 

Nitin Sonkar, Rakshit Pandey

 

IV-C

Rishi Gupta

Arnav Chandra, Tanmay Jha, Divya Adhikari, Soumya Ranjan, Manish, Sagar Khushwaha, Riddhima Rana, Archana Kumari, Ananya Singh, Angel Chaurasia, Harshit Upriti

   
   
 

V-A

-

Rahul Chaurasia

   
   
 

V-B

Tarun Kumar, Md. Firdosh Hossain, Aisha Rawat

Palmo Sherpa, Saurav Kumar, Adarsh Mishra, Akshay Saxena, divya Yadav, Uditt Uniyal, Namami Sharma, Nikhil Kimar, Richa Gupta

 
 
   

VI-B

Shreya Jha

Vaishno Shukla, Akanksha Pal,

Utsav Anand

 

 

                                                                    VII

Rashmi Khushwaha

Darshan Joshi, Tanisha Kumari, Aditya Tiwari, Divya Singh, Naman Kumar

All Rounder of the School:- Darshan Joshi

Best in Sports:- Umeed Ansari

Best in Dance:- Divya Singh

Best in Dramatics:- Tushar Bhalla

Best in Judo:- Akansha Pal

Best Artist:- Naman Kumar